На 23-ти март 2024 год. Атлетскиот клуб „Работнички”  ќе го организира 22-от Меморијален атлетски крос „Методи Веновски – Мето“, во чест на сеќавање на еден од најдобрите атлетски тренери во Македонија.

Кросот ќе се одржи во Парк шумата “Гази Баба“, со ограничен број на учесници. На програмата ќе бидат меморијалните трки за мажи и жени, и детски трки. Пријавувањето е онлајн и е задолжително. Бројот на места е ограничен во сите трки и пријавите може да бидат затворени и пред предвидениот рок (20 март 2024) .

Резултати

Резултатите ќе бидат објавени тука на денот на трката

Информации

Стартна листа – Меморијална трка 2023

Старт во 9.00 часот
Ст.БројИмеПрезимеПолГодинаКлуб
1BojanaNaumovskaZ1997AK Delta
2StefanGrncharevskiM2001 Delta
3PetreZavirovskiM1994AK Vardar
4MarijaOstojcicZ1981Akka Run Club
5ФилипВасилевскиM.
6SeadKlimenticM1994AK Delta
7PetreKamchevM1968AK Veles
8СунчицаАрсовскаZ1966ААК Скобул
9FrosinaMihajlovskaZ1994EBRR
10БојанМилчевскиM1992AK.Rabotnicki
11GoranBilbiloski M1977AK.Rabotnicki
12ВеснаКираџиеваZ1986АК Индјуренс
13НадеКачаковаZ1981Korrunners
14Davor MarkovM1982AAK SKOBUL
15KalinMitreskiM1990AAK Skobul
16FilipStojanovskiM1993AAK Skobul
17АЉМИРАХАЛИМИZ2008ЛИРИА
18АНИДАИСЕНИZ2007ЛИРИА
19BogdanaIlijevskaZ2002AK.Rabotnicki
20БЕСЈАНАЈЕТИM2006ЛИРИА
21ХАШИМКУРТИШИM1999ЛИРИА
22FrosinaMihajlovskaZ19947mi maj
23Стојан Јовчевски M1982AC ATOMIC
24AndrijanaBogdanovskaZ1987IPAA
25ToniJanevskiM1976IPAA
26StojanceMilevM1987IPAA
27Gilman JonuziM1999Teuta
28ErmalJusufiM2009Teuta
29KaltrinaAziziZ2005Teuta
30AjlinaShabaniZ2009Teuta
31RinaIsmailiZ2009Teuta
32LirimJusufiM1996Teuta
33ЗлаткоЖОГЛЕВM1959Олимп – Битола
34IgorStojanovskiM1981Ak Delta
35GinaSherovskaZ1994AC ATOMIC
36BojanTrajkovskiMAAK Skobul
37DimitarPetrovskiMAK Delta

Стартна листа – детска трка на 100м | 2023

Старт во 10.00
Ст.БројИмеПрезимеПолГодинаКлуб
101DonaDimoskiZ2016АК Работнички
102ДаренАнтовM2016АК Работнички
103ИринаЃорѓевиќZ2015АК Работнички
104ОљаЗаринскаZ2015АК Работнички
105МаркоТрајковскиM2015АК Работнички
106ГораздРистовскиM2017АК Работнички
107МатеаРистовскаZ2015АК Работнички
108Давид Тодороски M2018Делта
109МаркоКрстевM2015АК Работнички
110 СтефанИлоскиM2017АК Работнички
111ЕЉИТАВДИЈАM2015ЛИРИА
112МЕРЈЕМСАЛИХАЈZ2015ЛИРИА
113Александар Тодоров M2015АК Работнички
114Nikola Petkovski M2015Rabotnicki
115RajanaSherifiZ2016Kamjani
116Илин СавевскиM2015AKKA
117ТамараЦветановскиZ2015АККА
118Алексеј СтоименовM2015АККА
119АнастасијаКрстевскаZ2016АККА
120КлараБожиновскаZ2016АККА
121ЈоанаПетковаZ2017АК Делта
122МихаилБогоевскиM2015АК Работнички
123ЕвгенијКарталовM2016АК Работнички
124СтефанИвановскиM2015Атлетски клуб Куманово
125ДавидЈовановиќM2015Атлетски клуб Куманово
126Даријан Андоновски M2015АК Работнички
127АнтонијаКоскаровскиZ2017Градинка Пролет
128Галена ЃорѓиевскаZ2015Делта
129ВањаКираџиевM2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
130ДимитарПоповM2015АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
131БорјанДимитровскиM2015АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
132ВладимирПешевскиM2018АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
133Нина ФидноваZ2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
134НинаНајдовскаZ2015АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
135АндреаГрабулоскаZ2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
136ЛавинијаДанаиловскаZ2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
137ЈованаПавловскаZ2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
138ЉубенЃорѓевскиM2016АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
139МаксимНешкоскиM2016АК Работнички
140ЕваЃонескаZ2017АК Делта
825ЈаковЃонескиM2017АК Делта
824КалинЈовевскиM2016
823КалинаЈовевскиZ2016
822АнтонијМицкоскиM2016АК Работнички

Стартна листа – детска трка на 400м | 2023

Старт во 10.15 часот
Ст.БројИмеПрезимеПолГодинаКлуб
401Andrej Tasevski M2014АК Работнички
402Joana Tasevska Z2014АК Работнички
403DanielOstojcicM2013Delta
404NinaNaskovski Z2014АК Работнички
405SaraKrstevaZ2013АК Работнички
406JansStavrevskaZ2013АК Работнички
407КалинаПетроваZ2014Делта
408ДаријТодороски M2014Делта
409Dijar XhemailiM2013Kamjani
410AnelaAbdijiZ2013Kamjani
411ЈованаИлоскаZ2013АК Работнички
412ДаријаЈаревскаZ2016Korrunners
413AminaZekiriZ2013Kamjani
414КалинаПетрушевскаZ2014Делта
415СЕХАРАКОВАЧИZ2013ЛИРИА
416АЉИЈУСУФИM2014ЛИРИА
417ЕЉИНАСЕЛИМИZ2014ЛИРИА
418ЕНСАРРАМЕТИM2014ЛИРИА
419АГУШЉАЧИM2013ЛИРИА
420ЗУРКАНИСАЛИУM2014ЛИРИА
421НЕЏМИЈЕЗИБЕРИZ2013ЛИРИА
422ЛИНДИТААВДИЈАZ2013ЛИРИА
423МУХАМЕТЉУРИM2013ЛИРИА
424ГораздЗахариевM2013Делта
425АМРАЈУСУФИZ2013ЛИРИА
426EdiSinaniM2013Kamjani
427МаркоЈовановиќM2013АККА
428ДамјанПетковM2014АК Делта
429Миа ДодевскаZ2014Атлетски клуб Куманово
430ДаниелДодевскиM2013Атлетски клуб Куманово
431ВикторијаКоскаровскиZ2014УСК Владо Тасевски Скопје
432ArlindaIsmailiZ2013Ka teuta
433КалинКузмановскиM2013АК Работнички
434GentianaAliliZ2013Kamjani
435IsraRamaniZ2013Kamjani
436AmraZekiriZ2013Kamjani
437ErinaVeapiZ2013Kamjani
438МајдаФидановаZ2013АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
439КатјаПејоваZ2014АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
440Sara KrstevaZ2013АК Работнички
441ЈоанаЃонескаZ2014АК Делта
442AlenKostoskiM2013AKKA

Стартна листа – детска трка на 600м | 2023

Старт во 10.30 часот
Ст.БројИмеПрезимеПолГодинаКлуб
601DarianOstojcicM2011Delta
602Анисиа ГеоргиевскаZ2011АК Работнички
603СофијаЃорѓевиќZ2012АК Работнички
604IlinaUckovZ2012АК Работнички
605ИлинаДимиќZ2011АК Работнички
606MihaelaManevskaZ2012АК Работнички
607BerinaSinaniZ2012Kamjani
608Eda ZiberZ2012Kamjani
609EdaKamberiZ2012Kamjani
610EdonXhemailiM2011Kamjani
611AslanRexhepiM2011Kamjani
612АМИНАШЕРИФИZ2012ЛИРИА
613МУАМЕТЗИБЕРИM2012ЛИРИА
614ЕЈДАКОВАЧИZ2011ЛИРИА
615ДРИТОНСАЛИM2011ЛИРИА
616РИНОР АХМЕДИM2012ЛИРИА
617НЕВЗАТИСЕНИM2011ЛИРИА
618ЈУСРАИБРАИМИZ2012ЛИРИА
619МУХАМЕТШЕРИФИM2012ЛИРИА
620МЕЛЕКЉУРИZ2012ЛИРИА
621САФИЈЕАВДИЈАZ2011ЛИРИА
622ХАБИБЕСАЛИХАЈZ2012ЛИРИА
623ФИТИМАМЕТИM2012ЛИРИА
624МАЈДИАЛИУZ2012ЛИРИА
625ЕНЕСРАМАДАНИM2011ЛИРИА
626Марика Петковска Z2012АК Работнички
627NikolaCuculoskiM2012АК Работнички
628ЕВЉИАНАСТАФАZ2012ЛИРИА
629МаксимНаумовскиM2011АККА
630МатеаЛаксZ2012АККА
631ТеодорКарталовM2011АК Работнички
632AleksandraNajdovskaZ2011АК Работнички
633ПетарГруевскиM2012Атлетски клуб Куманово
634Јан ВуковиќM2012Атлетски клуб Куманово
635ЈанаАнастасовскаZ2012Атлетски клуб Куманово
636БојанЧоробенскиM2012Атлетски клуб Куманово
637АнастасијаМилановскаZ2012Атлетски клуб Куманово
638TinaTinaZ2011АК Работнички
639Tuana ShabaniZ2012Kamjani
640EltinaSherifiZ2011Kamjani
641АлександраЈовчевскаZ2012АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
642ТеодораПетрушевскаZ2011АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
643ТеонаПетрушевскаZ2011АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
644АндреаНиколовскаZ2011АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје
645ЛеаДрамиќанинZ2012АК КИРАЏИЕВ ТРЕНИНГ СИСТЕМ – Скопје

Стартна листа – детска трка на 800м | 2023

Старт во 10.45 часот
Ст. БројИмеПрезимеПолГодинаКлуб
801Нестор Јанчевски M2010Работнички
802СтефанЃорѓевиќM2009Работнички
803Марко ДимитровM2009А.К. Работнички
804СофијаИлиевскаZ2010АК Работнички
805дамјанѓорѓиевскиM2009ak rabotnicki
806Максим ИлиевскиM2009АК Работнички
807Виктор ЧакаровскиM2008Работнички
808Hamza AlasadRezmaM2009Rabotnicki
809АЈЛИНКОВАЧИZ2010ЛИРИА
810МЕДИНАШЕРИФИZ2010ЛИРИА
811БЕЉКИСАСАДИКИZ2010ЛИРИА
812Исидора ИсјановскиZ2009АККА
813ErmalJusufiM2009Teuta
814AjlinaShabaniZ2009Teuta
815RinaIsmailiZ2009Teuta
816КристијанЧедомировскиM2009Атлетски клуб Куманово

23-ти март (недела) 2024

– Меморијална трка / 4км, мажи и жени (2 круга од 2км) | старт 9.00

– Детска трка на 100 метри (родени 2015 и помали) | старт 10.00

– Детска трка на 400 метри (родени 2014 и 2013) | старт 10.15

– Детска трка на 600 метри (родени 2012 и 2011) | старт 10.30

– Детска трка на 800 метри (родени 2010 и 2009) | старт 10.45

 

Парк Шума “Гази Баба“.
Кликни тука

Секој кој се чувсвува способен за трка има право на учество. Бројот на учесници ќе биде ограничен во секоја трка. Пријавите ќе се затворат на 20 март или кога ќе биде пополнет предвидениот број на учесници. 

На следниов линк https://forms.gle/Xek1w9LXTvHgZE5d7   , најдоцна до 15 март или до пополнување на предвидениот број.
Котизација за учество не се наплаќа.

Подигање на стартните броеви ќе биде пред трката:
– од 8.30 до 8.55 часот за меморијалните трки
– од 9.30 до 9.55 часот за детските трки
На стартниот број на сите  трки ќе биде поставен чип. Контролни точки ќе има на 2 места на патеката.

Првите 3 во машка и женска конкуренција ќе добијат дипломи и медали во сите трки. Парични награди ќе добијат победниците во меморијалните трки (1 место – 3000 денари, 2 место – 2000 денари, 3 место – 1000 денари).
Прогласувањето во меморијалните трки ќе биде во 9 часот и 40 минути
Прогласувањето за детските трки ќе биде во 10 часот и 50 минути